تبلیغات
نجوم ، علمی به بزرگی جهان - موشک‌باران غزه، غم‌انگیزترین تصویر فضایی از زمین+ عکس

«الکساندر گرست»، فضانورد آلمانی مقیم ایستگاه بین‌المللی فضایی، در صفحه توئیتر خود تأسفش از موشکباران نوار غزه را با انتشار تصویری فضایی از این جنگ وحشیانه ابراز کرد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با ادامه حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع غزه، فضانوردانی که در ایستگاه بین‌المللی فضایی حضور دارند، می‌توانند علائمی از این حمله وحشیانه و مرگبار را از فضا رصد کنند.

الکساندر گرست، فضانورد آلمانی آژانس فضایی اروپا که در ایستگاه بین‌المللی فضایی حضور دارد، روز چهارشنبه، 23 ژوئیه (یکم مرداد)، تصویری را به صورت آنلاین منتشر کرد که حمله موشکی رژیم صهیونیستی به مردم نوار غزه را به نمایش می‌گذارد.

زیبایی‌های زمین از فضا خیره‌کننده است، اما موشکباران غزه، ناآرامی‌ها و اضطراب زمین را به تصویر می‌کشد.

«گرست» در صفحه توئیتر خود نوشت: «این غم‌انگیزترین تصویری است که تاکنون دیده‌ام و ما از ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌توانیم انفجارات و موشک‌هایی که بر سر نوار غزه فرود می‌آید را ببینیم.»

به گزارش ایسنا نیروهای رژیم غاصب صهیونیستی بیش از سه هفته است که آتش سنگین خود را علیه مردم بی‌دفاع غزه گشوده‌اند. این حمله تاکنون بسیاری از مردم این دیار را به خاک و خون کشیده و مجامع بین‌المللی نیز در برابر این جنایات کاری از پیش نبرده‌اند.

فضانوردان ایستگاه بین‌المللی فضایی همواره به دلیل رصد نماهای نادر از سیاره خاکی مورد تحسین بوده‌اند اما هر تصویری شگفتی را بر نمی‌انگیزد و تصویر الکساندر گرست نیز تصویری غمبار از نابودی انسان‌هاست.

فضانوردان تاکنون تصاویری از حوادث غمبار زمین را از فضا به تصویر کشیده‌اند که جریان آب‌های سیل‌آسای سونامی که پس از رخداد زلزله 9 ریشتری در 11 مارس 2011، ژاپن را در نوردیدند، از آن جمله است.

همچنین تیمی دیگر از فضانوردان ایستگاه بین‌المللی فضایی پس از این که زمین‌لرزه عظیمی در 12 ژانویه 2010 کشور هائیتی را هدف قرار داد، شاهد آسیب‌های وارده و ساختمان‌های یکسان‌شده با خاک در شهر پورتو پرنس بودند.

-----------------------------------------------------------------------------------------

منبع : ایسنا


نوشته شده در تاریخ شنبه 1 شهریور 1393 توسط گیتی
نجوم ، علمی به بزرگی جهان!

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
سال نوری... جایی برای پاسخ به این سوال که: مـا کجاییــم؟

. . . پرسش و پاسخ نجومی


کد عکس گوشه ای عاشقانه

کد عکس گوشه ای عاشقانه


از بــروز رسانــــی وبـــلاگ از طــریـق ایمیل مطلع شوید.

-------------------------------

اسلایدر

     
#
کلیه حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به سال نوری می باشد.
.لطفا جهت نمایش بهتر وبلاگ و نیز استفاده از تمامی امکانات آن ، از مرورگر گوگل کروم استفاده نمایید